Archive for the ‘כללי’ Category

עץ התות ונפלאותיו ברפואה הסינית

יום שישי, פברואר 27th, 2015

מאמר של שחר דוידמן על עץ התות

עץ התות

מי מאיתנו לא מכיר את העץ התות,אני זוכרת שמאוחרי הבית שגדלתי היה שדה ענק של פרחים ועצי תות וכילדים היינו מטפסים עליו ומחפשים תולעי משי…..והיינו שמים אותם בקופסת נעליים, ממלאים בעלים ומחכים לראות איך התולעת הופכת לגולם שעוטף את עצמו במשי…..והופך לפרפר.

אגדה סינית מספרת על גילוי זחלי המשי בידי הקיסרית צ'י לינג שי:
היא שוטטה ברחבי הממלכה ולפתע ראתה זחלים וכשהיא נגעה בהם יצא מהם משי שהשתחרר והתלפף סביב אצבעה והיא חשה חמימות.
ואז עלתה במוחה מחשבה שאפשר להתיר את חוט המשי ולטוות את החוטים ולארוג אריג מרהיב לעין.וכך עשתה לעצמה שמלה.וזו השמלה הראשונה בעולם.כך נגלה סוד המשי בסין.

עצי התות הגיעו לארץ מאסיה לפני 1000 שנים.עלי העץ הם מזונם היחיד כמעט של זחלי טוואי המשי.

עץ התות כל כולו צמח מרפא ברפואה הסינית.
כל חלקיו הם צמחי מרפא מדהימים.

המשך…

זירוז לידה

יום שלישי, ינואר 28th, 2014
רוצה לשתף בחוויה מרגשת מאוד מאוד שהייתה לי היום.
מטופלת שהייתה אצלי תוך כדי טיפולי פוריות, נכנסה להריון והמשיכה לבוא לטיפולים בשבועות הראשונים בכדי להקל על הבחילות. בהמשך נפרדנו ומדיי פעם קיבלתי ממנה sms שאומר שהכל בסדר.
היום קיבלתי טלפון:
״אני בשבוע 42 והרופא נתן לי עוד יומיים ללדת לפני שמזרזים אותי. חברה אמרה לי לנסות דיקור מה דעתך?״
עניתי שכמובן ששווה לנסות ושבד״כ זה לוקח יום-יומיים עד שמתחילה לידה. …
נפגשנו בצהריים.
התרגשתי לראות אותה עם הבטן הגדולה, זו הייתה סגירת מעגל.
דיברנו על הפחדים מהלידה וסיפרתי לה סיפורי לידות מרגיעים.
תוך כדי שהיא שוכבת עם המחטים ונרגעת היא אומרת ״נראה לי שירדו לי המים״ ״אוי ואבוי המיטת טיפולים״
אני מרגיעה ושואלת אם היא בטוחה.
בתשובה היא עונה ״אני מטפטפת״.
אני מוציאה מחטים.
היא קמה ואני נותנת לה 2 פדים של מחזור שיהיה מה שיספוג קצת ומגבת שלי שיהיה לה על מה לשבת באוטו.
אנחנו נפרדות בחיבוק. הלידה מתחילה…
אחרי 6 שעות אני מקבלת הודעה שהיא ילדה.
לידה ראשונה שהתחילה והסתיימה בצורה מדהימה.
סגרתי מעגל עם תחושת סיפוק גדולה

ליווי הלידה של שלי (שם בדוי)

יום חמישי, מאי 23rd, 2013

כאשר שאלו את שלי חברים ומשפחה איך הייתה הלידה תשובתה הייתה "הייתה לי לידה מדהימה".

שלי בחורה בת 30 אשר הגיעה ללידה בשבוע 41+3. היא חוותה הריון תקין והרגישה מצוין, היא נהנתה להיות בהריון וחששה מעט מן הצפוי לאחר הלידה, היא תהתה איך תרגיש כשתהפוך לאמא.

2 טיפולי דיקור לזרוז הלידה לא עזרו, רקיומיים לפני הלידה הביעה שלי בפעם הראשונה את המילים "זהו מספיק, אני רוצה כבר לראות אותה, אני רוצה שהיא תצא החוצה". באותו היום עשינו טיפול זירוז ואכן החלו התכווצויות קלות של הרחם. למחרת בצהריים היא חשה שמתחילים לה צירים, הצירים לא היו צפופים או כואבים.

אחה"צ הגעתי לביתה. יצאנו לצעדה קלה והצירים החלו להופיע כל 10 דקות והחלו להיות מעט יותר כואבים. כאשר חזרנו לביתה שמתי לה מחטים בכדי לעודד את הלידה. הצירים החלו להיות תכופים יותר אך עדיין לא בעוצמה חזקה.

שלי נכנסה לבריכה מלאה מים פושרים בחצר וישבה שם במהלך הצירים הבאים. סביב השעה 23:00 שמנו לב כי הצירים מופיעים כל 3 דקות. הם לא היו עוצמתיים אך מכיוון ואיני מיילדת ולא רצינו לקחת סיכון של לידה בבית, נסענו לביה"ח. כשהגענו לביה"ח בנהריה הוכנסה שלי לחדר צירים, הסתבר שהיא עם צירים שאכן נראים במוניטור אך עם פתיחה של אצבע 1. היינו רחוקים מאוד מהפתיחה המיוחלת של 10 אצבעות… המשך…

ליווי הלידה של חדווה (שם בדוי)

יום רביעי, מאי 22nd, 2013

חדווה הגיעה אליי תוך כדי טיפולי פוריות. ליוויתי אותה בדיקור לאחר שנכנסה להריון (שהתרחש בסוף באופן טבעי). כשההיריון התקרב לסיום נפגשתי גם עם בעלה של חדווה ולימדתי אותו טכניקות ולחיצות לעידוד והקלה על הלידה שיוכל לעזור לחדווה עד שירצו שאצטרף אליהם בלידה. המשך…

שחלות פוליציסטיות ופוריות

יום שני, אוגוסט 8th, 2011

גלית (שם בדוי) הגיעה אליי כאשר ניסתה להיכנס להריון ללא הצלחה.

גלית לא קיבלה מעולם מחזור בלי עזרה של הורמונים חיצוניים.

בגיל 16 הגיעה לרופא הנשים, הוא אמר שהיא סובלת משחלות פוליצסטיות ונתן לה הורמונים להבאת מחזור, לאחר קבלת המחזור היא החלה להשתמש בגלולות. כאשר במהלך הצבא הפסיקה לקחת גלולות גם המחזור הפסיק להגיע. גלית שבה לרופא, שוב לקחה הורמונים ושוב חזרה לגלולות.

לפני כשנה וחצי כאשר חשבה לנסות להיכנס להריון היא הפסיקה לקחת את הגלולות, ושוב המחזור סרב להגיע, לאחר 3 חודשים היא הגיעה לרופא נשים אשר אמר כי היא לא תוכל להיכנס להריון ללא עזרה הורמונאלית והמליץ על התחלת טיפול בהורמונים. היא עברה 2 הזרעות (לפי הספר), לאחר מכן ניסתה טיפולי IVF שבהם נותנים כמות גדולה יותר של הורמונים ושואבים ביציות, את הביציות מפרים ע"י הזרע של הבעל מחוץ לגוף ואז את העוברים משיבים לגוף האישה. לאחר טיפול כזה שלא הצליח היא קיבלה המלצות על טיפולי דיקור ועידוד מבעלה שמאמין בטיפולים טבעיים. המשך…

אוף… זה כואב!!!

יום חמישי, מאי 19th, 2011

מי מאיתנו לא מכיר את התחושה שמשהו כואב לנו או מציק?

התחושה שלא משנה מה נעשה הכאב מלווה אותנו לאורך היום ולעיתים גם בלילה.

התשובה טמונה במילה אחת – דיקור!!! המשך…

חורף… לללה אפצ'י…

שבת, ינואר 15th, 2011

חורף… הגשם מטפטף על העורף…וקר….

אז חורף, לצער כולנו,  עוד אין כל כך השנה.

אבל מחלות החורף כבר מזמן כאן והן לא מתכוונות להרפות.

אז מה אנחנו יכולים לעשות כדי להימנע מחום, נזלת, שיעול ודלקות אוזניים וגרון?

טוב אז נתחיל במובן מאליו – לא להתקרב למי שחולה 🙂

ובנוסף יש לנו מספר דברים שיכולים לעזור לנו לצלוח את החורף בשלום… המשך…

חשש להפלה ודיקור

יום שישי, יולי 16th, 2010

דף הבית

הפלה טבעית הינה מצב של אובדן הריון במהלך 4-20 השבועות הראשונים להריון. זהו אירוע שכיח ביותר ולפי מחקרים כ- 15%מההריונות נגמרים בהפלה טבעית. אחוז זה מציין רק הריונות עליהם האם ידעה מפני שאם מתייחסים להריונות שנסתיימו בשבועיים שלאחר הביוץ ועוד לפני הופעת המחזוור הבא אזיי נגיע ל 50% מההריונות.

הסיבות להפלות טבעיות הינן רבות ושונות וברוב המקרים אין לאישה או לבן הזוג שליטה על הגורם להפלה ולכן כל נסיון להאשים זה את זה או את עצמך יהיה ברוב המקרים חסר כל בסיס.

המשך…

ניקוי אביבי

יום שישי, יוני 18th, 2010

דף הבית

ברפואה הסינית כל איבר משויך לאלמנט מסוים ולעונה מסוימת. הכבד משויך לאלמנט העץ ולעונת האביב.

לכן הזמן המתאים ביותר לניקוי הכבד הוא באביב.

הכבד אחראי על ניקוי הרעלים בגוף. בגלל שהוא בעל תפקיד כה חשוב יש לשמור עליו ולתחזק אותו. פעם בשנה כדאי לנקות אותו ואת הגוף מכל הרעלים.

♦ שיטה זו יכולה להוות פתיח לדיאטה מכל סוג.
המשך…

ליווי רפלקסולוגי במהלך ההריון וזירוז לידה

יום ראשון, מאי 23rd, 2010

דף הבית

לידה שלישית כחוויה מתקנת בזכות הרפלקסולוגיה.

איילה (שם בדוי) הגיעה אליי תוך כדי ניסיונות להיכנס להריון.

איילה בת ה-36 כבר ילדה שני ילדים בעבר בלידות ארוכות וקשות שנסתיימו בוואקום והתחמקות מניתוח קיסרי ברגע האחרון.

לאחר כחודשיים איילה נכנסה להריון. המשכנו בטיפולים בכדי לחזק אותה ולדאוג שהפעם ההריון יסתיים בלידה אחרת. נפגשנו בממוצע פעם ב-3 שבועות לטיפול רפלקסולוגי מאזן כאשר בכל טיפול נתנו דגש על בעיות שצצו תוך כדי ההריון.

בשבוע 41 עדיין לא התפתחה לידה. היו לאיילה צירים לא סדירים שבאו והלכו והציקו לה במשך כשבוע אך גם לאחר צעידות ארוכות לא התפתחו ללידה.

המשך…

דלקות אוזניים בילדים- otitis media

יום ראשון, מאי 23rd, 2010

דף הבית

כאב אוזניים נגרם פעמים רבות מהצטברות נוזלים ולחץ באוזן התיכונה (החלק של האוזן מאחורי עור התוף). בתנאים רגילים, הנוזלים באוזן התיכונה מנוקזים על-ידי צינורית צרה – חצוצרת השמע – לחלל הלוע. בהצטננות או אלרגיה, הרקמה הרירית שמרפדת את חצוצרת השמע מתנפחת פעמים רבות וחוסמת את הצינור. זה קורה בקלות יחסית לילדים קטנים שהצינור אצלם קטן יותר. כאשר הצינור נחסם, המעבר הרגיל של נוזלים מהאוזן התיכונה נמנע והנוזלים מתחילים להצטבר. הדבר גורם לתחושת מלאות באוזן (הרגשה שהאוזן סתומה) ומפחית את יכולת השמיעה.
הנוזל העומד מספק מקום טוב להתחלה של זיהום חיידקי. זיהום חיידקי גורם בדרך כלל לכאב ולחום, פעמים רבות באוזן אחת בלבד.

התסמינים של דלקת אוזניים אצל ילדים יכולים לכלול חום, כאב אוזניים, עצבנות, בכי מוגבר, אי שקט או משיכה באוזניים. מכיוון שפעוטות לא יכולים לומר שכואבות להם האוזניים, אי שקט מוגבר ומשיכה באוזניים צריכים לעורר חשד אצל ההורים בדבר קיום דלקת אוזניים.
הורים בדרך כלל דואגים האם שמיעת הילד תיפגע בעקבות דלקת אוזניים. רוב הילדים יסבלו מפגיעה קלה וזמנית בשמיעה במהלך ומייד לאחר דלקת האוזניים, אבל בהינתן טיפול מתאים נדיר שיש אובדן שמיעה קבוע כלשהו.

המשך…

דיקור, רפלקסולוגיה והקלה על סימפיזיוליזיס (S.P.D)

יום ראשון, מאי 23rd, 2010

דף הבית

מה זה סימפיזיוליזיס?

סימפיזיוליזיס ( S.P.D.) היא מחלה המתרחשת במהלך ההריון. סימפיזיס פוביס הינו הסחוס המחבר בין עצמות האגן מלפנים, באזור תחת שערות הערווה. הוא ממלא תפקיד חשוב בהחזקת האגן באופן יציב יחד עם המפרקים שנמצאים בין עצמות האגן לסקרום. אם המפרק אינו מוחזק היטב ברצועות הוא אינו מתפקד ביעילות ונוצר לחץ על מפרקי האגן שבא לידי ביטוי בכאב במפשעה, ירך, מפרקי האגן והגב.

במהלך ההריון מופרשים הורמונים שונים, כגון הרלקסין, המרככים את הסחוס ומגמישים את רצועות הגוף בכדי לאפשר לאגן להתרחב במהלך הלידה בכדי לאפשר לתינוק לעבור בתעלת הלידה בקלות ומבלי לגרום נזק לאגן. לרוב תהליך זה אינו מלווה בכאב, אך כאשר ההתרחבות גדולה מן הממוצע, חווה האישה כאבים במפשעה ובגב התחתון שהם הסימן הבולט ביותר לסימפיזיוליזיס. הכאב לרוב אינו מופיע בהריון ראשון. הכאב עלול להופיע החל מהשליש השני להריון והוא נמשך מרגע שהחל עד  כ-7 חודשים לאחר הלידה. כאב שמופיע בהריון אחד אינו מדד להריונות הבאים. כאב זה גורם לקושי בהליכה, טיפוס מדרגות ואף התהפכות במיטה.

סימפיזיוליזיס מאובחן ע"י אולטרסאונד במהלך ההריון או ע"י צילום רנטגן לאחר הלידה. האישה יכולה לאבחן זאת ע"י הנחת אצבע על העצם שנמצאת במשולש הערווה בקו האמצע ולחיצה, אם לחץ זה מלווה בכאב עז ייתכן והיא סובלת מסיפיזיוליזיס. בכל מקרה יש לגשת לרופא שיאבחן וייעץ לגבי אפשרויות להקלת הכאב. ברוב המקרים יירשמו משככי כאבים.

רפלקסולוגיה ודיקור יכולים להקל על במהלך ההריון ולעזור בריפוי המקום במהירות גדולה יותר לאחר הלידה.

המשך…

אסתמה

יום ראשון, מאי 23rd, 2010

דף הבית

אסתמה הינה מחלה דלקתית כרונית של דרכי האוויר עם תגובתיות יתר לגורמים שונים. תגובתיות היתר מתבטאת בהצרה או חסימה של דרכי האוויר שעשויה להשתפר באופן ספונטאני או ע"י טיפול. הביטויים הקליניים הינם התקפים של קוצר נשימה, שיעול וצפצופים. רוב ההתקפים נמשכים מספר דקות עד שעות ואחריהם החולה נראה בריא. אך לעיתים ישנם התקפים חמורים שדורשים הנשמה.

המשך…